Klasa I B - biologiczna
z elementami fizjoterapii lub dietetyki o nachyleniu sportowym

Patronat: Wyższa Medyczna Szkoła Zawodowa w Opolu

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: Języki obce w klasie: Przedmioty uzupełniające: Przedmioty punktowane w rekrutacji:

historia
fizyka
geografia
wiedza o społeczeństwie

hiszpański
przedmiot uzupełniający do wyboru:
podstawy fizjoterapii
podstawy dietetyki

fakultet (nieobowiązkowy, do wyboru):

biologia/chemia/fizyka/geografia

j.angielski/inny język obcy

W tej klasie czekają na Ciebie:

• lekcje od 8:55 (dla trenujących od rana),
  • zajęcia dodatkowe z fizjoterapeutą lub dietetykiem z WMSZ,
  • zajęcia w specjalistycznych pracowniach Wyższej Medycznej Szkoły Zawodowej,
  • innowacja sportowa realizowana w tej klasie,
  • międzyoddziałowe nauczanie języka angielskiego ? cztery poziomy zaawansowania.
Klasa biologiczna z elementami fizjoterapii lub dietetyki o nachyleniu sportowym

Klasa biologiczna jest najlepsza dla osób, które interesują się biologią, zdrowym stylem życia, ekologią oraz uczniów łączących naukę z karierą sportową. Młodzieży trenującej w różnych klubach sportowych na pewno pomogą później rozpoczynające się lekcję, plan bez okienek, gorące posiłki na terenie szkoły, szafki na odzież treningową. Nasi nauczyciele wychowania fizycznego ściśle będą współpracować z trenerami klubowymi. Mamy w tej dziedzinie doświadczenie!

Nauka w klasie biologicznej przygotowuje do podjęcia studiów na wielu kierunkach, takich jak: psychologia, pedagogika, socjologia, biologia, biotechnologia, ochrona środowiska, medycyna, farmacja, weterynaria, pielęgniarstwo, dietetyka, kosmetologia, wychowanie fizyczne, fizjoterapia i inne które wynikają z wyboru drugiego przedmiotu na poziomie rozszerzonym.